En Zorlu İnşaat Alanlarında Düşme Önleyici Bariyer Hayat Kurtarıyor

 

İnşaatlarda iş güvenliğinin önceliğinden dolayı kişiye olan önem her zaman artmaktadır. Özellikle yüksek katlı yapılar bu bakımdan daha çok gözetim altında olmakta ve önlemler geniş tutulmaktadır. Bu yüksek yapılarda düşme tehlikesindeki yaralanma ve can alma oranının artışından dolayı düşme önleyici bariyer uygulaması daha çok tercih edilir hale gelmektedir.

 

Düşme önleyici bariyer uygulaması yapılırken, deneyimli kadromuz inşaat alanlarında bir dizi araştırmalar yaparak, tehlike arz eden yerleri belirlemekte ve buna uygun olan ölçülerdeki bariyerleri yerlerine konumlandırmaktadır. Bunun için öncelikli olarak malzemenin yerleştirildiği alandaki tehlikenin seviyesinin ölçülmesi ve buna göre inşaat alanında çalışacak kişilerin bilgilendirilmesidir. Bariyerlerin kullanımı kişi güvenliğinin yanında ekonomik olması ve kolay monte edilebilir olmasıyla da tercih edilmektedir. Kalite standartlarından ödün vermeden imal edilen bariyerlerimiz sağlamlığıyla da kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

 

İnşaatlarda yaşanan kazalar değerlendirildiğinde istatistiklerde ilk sırada inşaattan düşme yer almaktadır. Bu bakımdan değerlendirildiğinde güvenlik açısından daha çok önem arz etmektedir. Sunduğumuz hizmetler arasında düşme önleyici bariyer uygulaması, ne kadar çok dikkate alınırsa yaşanan kazalarda da ciddi oranlarda düşüşler yaşanacaktır.