Hasır çanta, şapka ve hasır ayakkabı modelleri

Doğaya ve doğala dönüşün etkisiyle hasır, modada yine söz sahibi oldu. Eskiden sadece plajda, güneşten korunmak için kullandığımız hasır şapkaların ve çantaların artık çok şık şehir versiyonları var. Üstelik, 2010 yılından bu yana hasır modası artık sadece şapkayla sınırlı değil. Çantalar, ayakkabılar hatta kemer gibi aksesuarlar da hasırdan…

Özellikle İspanyol çanta modelleri, daire rattan çantalar, vintage modeller sokaklarda daha fazla görünür hale geldi. Mango, Zara gibi pek çok tanıdık marka da koleksiyonlarına hasır çantaları ekledi.
 

Mango hasır çanta

En ünlü markaların en güzel hasır aksesuarlarını görmek için tıklayın.

Dünyanın en ünlü modacıları yaz sezonunda aksesuarlarda hasırı tercih etmeye başladı. Chanel’in hasır çantası ünlü yıldızları bile peşinde sürüklerken; Bottega Veneta, Dolce Gabbana, Michael Kors gibi devler de bohem ve elegan tasarımlarıyla göz dolduruyor.


El çantaları: Chanel, Dolce&Gabbana


Clutch hasırlar: Topshop, Michael Kors, Stella McCartney


Postacı modeli hasırlar: Fendi, Miss Selfridge

Hasır ayakkabı modellerinde ise, platform tabanlar ve yüksek topuklar çok trendi. Özellikle sepet modeli hasır çantalarla platform ayakkabılar birlikte kullanıldığında çok daha stil sahibi bir görüntü veriyorlar.

Missoni, Nine West, Missoni

60’ların büyük hasır şapkaları bu sezon biraz daha küçüldü ve renklendi. Şehirde bile rahatlıkla kullanılabilirler!

Marc Jacobs, French Connection, GAP

En ünlü markaların en güzel hasır aksesuarlarını görmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir