Lug Von Siga 2018 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

LUG VON SIGA defilesi Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2018 sezonu kapsamında 27 Mart günü saat 21:30’da Pera Palace Hotel’de gerçekleşti.

Pera Palas Oteli’nde gerçekleştirilen Lug Von Siga defilesine katılanlar arasında Ahu Orakçıoğlu, Ece Sükan, Edwina Sponza, Leyla Alaton, Meltem Cumbul, Mustafa Taviloğlu, Tanem Sivar ve Yonca Evcimik gibi ünlü simalar da bulunuyordu. 

Kaosun içinde bir dinginlik anı…

Bugüne kadar hazırladığı koleksiyonlarda ilham aldığı kişileri İstanbul ile harmanlayan Gül Ağış; Meksika’dan esinlendiği Frida Kahlo koleksiyonunun ardından Agatha Cristie’yi de aynı şekilde İstanbul’a taşımıştı. Şimdi de Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu için Kyoto’yu İstanbul’a getiriyor.  

Koleksiyonun çıkış noktası geleneksel Zen bahçeleri
 

Lug von Siga

Lug Von Siga Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunun çıkış noktası, kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış’ın Kyoto seyahati esnasında ziyaret ettiği geleneksel Zen bahçeleri. Tasarımcı, geleneksel unsurları bünyesinde barındıran Türk ve Japon kültürünü koleksiyon parçalarındaki detaylara yansıtıyor. 

Her iki kültürün birleştirici ve ayırıcı özellikleri, markanın kendine has silüetleri ve kumaş kombinasyonlarında bir araya gelerek simetrik formları Japon-Türk desenleriyle buluşturuyor. 70’li yılların sonu, 80’lerin başına gönderme yapan formlar, mat ve parlak yüzeylerin iç içe geçtiği eklektik dokular oluşturuyor. Koleksiyon parçaları, ince süslemelerle modern bir form oluştururken, aynı zamanda hikayesiyle de Lug Von Siga markasının DNA’sını yansıtıyor.

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin makyajını NARS Cosmetics, saç tasarımlarını ise Makas ekibi yapıyor. Defilenin stylingi Hakan Bahar, müzikleri ise Zozo tarafından hazırlandı.

Defile makyajları NARS Cosmetics imzası taşıyordu
 

Lug von siga makyajlari
 

Doğal görünümlü ten makyajı ile cilde taze, sağlıklı ve aydınlık bir görünüm verildi. Göz pınarları ışıltı ile aydınlatıldı, yanaklarda doğal bronzluk etkisi sağlandı. Makyajın vurucu darbesi ise dudaklarda tercih edilen koyu kırmızı rengi oldu.

Ürünler:

  • Ten makyajı: Optimal Brightening Concentrate, Smooth & Protect Primer SPF50, Pure Radiant Tinted Moisturizer, Radiant Creamy Concealer
  • Yanak makyajı: Laguna Bronzing Powder, Hot Sand Highlighting Blush
  • Göz makyajı: Exhibit A blush, Laguna Bronzing Powder, NARSissist Wanted Eyeshadow Palette
  • Kaş makyajı: Brow Gel
  • Dudak makyajı: Bette Audacious Liptstick

Defileye pek çok ünlü sima katıldı

Büyük ilgi gören Lug Von Siga defilesini Leyla Alaton, Ece Sükan, Meltem Cumbul, Tasarımcı Mehtap Elaidi, Bahar Korçan gibi ünlü simalar izledi.

Defileye dair görselleri ve katılan ünlü simaları galerimizi gezerek görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir