Moda HaberShawn Mendes 90’ların Klasiklerinden Bir Koleksiyon Yarattı

Amerikalı tasarımcı Tommy Hilfiger ile şarkıcı-söz yazarı Shawn Mendes, havalı ancak bir o kadar klasik “çaylak” öğrenci parçalarından ilham alan bir koleksiyon oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Bu vesileyle, retro silüetler ve kesime odaklanarak özellikle 90’ların başına baktılar ve bu Tommy Hilfiger ikonlarını sürdürülebilir kumaşlar ve yeniliklerle modernize ettiler.

Tommy Hilfiger İngiliz rağbet‘a, geri döndükleri bu tarzın zamansız ve döngüsel oluşuna dikkat çekiyor. “Bu tarz, yine geri geliyor. Markamızın özünde yer aldığı için gurur duyuyoruz, ancak onu yeni ve heyecan verici kılmak için her zaman yenilemeye ve yeniden keşfetmeye çalışıyoruz. Bizim için tüm bu parçalara farklı bir bakış açısı getirebilecek kültürel öncülerle çalışmak önemli. Aksi takdirde klasikler çok sıkıcı olabilir. Onları heyecan verici ve taze kılmanın yollarını bulmalıyız. Biz her zaman pop kültürünün ikonlarıyla çalıştık ve Shawn da bu türün ve günümüzün tartışılmaz ikonu.”

Mendes’in orijinal arşiv parçalarına bakıldığında da 90’lar koleksiyonun havası hissediliyor. Aktarılanlara göre, bu işbirliğinin ilk adımları atılırken yağmurlu bir Los Angeles gününde gerçekleşen bir Zoom görüşmesinde, Mendes, “Annem Tommy Hilfiger’a takıntılıydı, her zaman giyerdim” diyor ve devam ediyor:  “Bu yüzden, sonunda birlikte çalışmamızın kaderde yazılı olduğunu düşünüyorum. 98’de doğdum ve 90’lardaki Tommy enerjisi, geri dönüp ailemin fotoğraflarına baktığımda gördüğüm şey. Arşiv bana o zamanlar kıyafetlerden yayılan şekilleri, hissi, renkleri ve enerjiyi öğretti. Aynı zamanda şu anda moda hakkında hissettiklerim ile çok uyumlu hissettirdi.” Mendes’e gerçekten hitap eden yönü ise bu çağda rahat, üzerine giyilen giysi hissi: “Bence 90’lar bu yüzden bu kadar heyecan verici çünkü cesur ve tasasız hissettiriyor.”